Kompleksowa organizacja imprez

Zapewniamy

Spektakle

Konferansjerzy

Spektakle

Spektakl dla dzieci o zasadach bezpiecznego zachowania w Internecie.

Przedstawienie przygotowane zostało w ramach projektu edukacyjnego „Bądźmy bezpieczni w Internecie” realizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – instytut badawczy oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Autorami scenariusza oraz odtwórcami głównych ról są Zygzaki (Ireneusz Popiel i Andrzej Szczerba). W interaktywnym spektaklu dwaj zwariowani bohaterowie tłumaczą najmłodszym: co to jest Internet, jakie zagrożenia płyną z nieświadomego surfowania w sieci oraz jak najlepiej wykorzystywać komputer.

Premiera spektaklu „Przygody Plika i Foldera w Sieci” odbyła się w grudniu 2010 r. na terenie Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie, jako jeden z punktów programu seminarium „Bądźmy bezpieczni w Internecie”. Program uatrakcyjnił m.in.: obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 w Polsce, organizowane w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie oraz był nagrodą za najlepszą inicjatywę szkoły podstawowej w konkursach DBI.

W 2011 r. została wydana płyta DVD z materiałem dydaktycznym do przeprowadzania zajęć lekcyjnych. W 2012 r. został zrealizowany projekt  "Poznaj Internet" z Plikiem i Folderem. Materiał został wydany w formie audiobooka z myślą o dzieciach niewidomych chcących bezpiecznie korzystać z internetu. 

Od 2012 r. został także zrealizowany projekt "Aleja Bezpiecznego Internetu". Akcja odbyła się w kilku Centrach Handlowych w Polsce. 

Obecnie zwariowane przygody Plika i Foldera w formie 45 min. programu mogą zagościć również u Was! Spektakl przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.